10 گیاه سمی برای حیوانات خانگی

گیاه سمی برای حیوانات خانگی

10 گیاه سمی برای حیوانات خانگی

حیوانات خانگی و مسئولیت حفظ سلامت آن ها

خانه های ما مملو از زیبایی های طبیعت از جمله گیاهان آپارتمانی و گل های باغچه است. در حالی که این گیاهان می توانند زندگی و رنگ را به فضای زندگی ما بیاورند، برخی از آنها می توانند خطرات جدی برای حیوانات خانگی عزیز ما داشته باشند. بسیاری از گیاهان رایج در صورت بلعیدن برای سگ ها و گربه ها سمی هستند که منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی، از ناراحتی خفیف دستگاه گوارش تا مسمومیت شدید می شود. در این مقاله، 10 گیاه سمی برای حیوانات خانگی را بررسی خواهیم کرد که برای حفظ امنیت دوستان پشمالوی خود باید از آنها آگاه باشید.

1. نیلوفرهای لیلیوم و همروکالیس (Lilium spp. and Hemerocallis spp.)

نیلوفرها گلهای خیره کننده ای هستند اما برای گربه ها بسیار سمی هستند، به خصوص نیلوفرهای عید پاک و نیلوفرهای ببری. خوردن هر قسمت از گیاه، حتی مقدار کمی گرده، می تواند منجر به نارسایی کلیه شده و کشنده باشد.

2. آزالیا (Rhododendron spp.)

آزالیا درختچه‌های گلدار محبوبی هستند، اما برگ‌های آن حاوی سمومی است که اگر حیوان خانگی شما آنها را نیش بزند، می‌تواند باعث استفراغ، اسهال و حتی آریتمی قلبی شود.

3. خرزهره

خرزهره گیاهی زیبا اما بسیار سمی است. خوردن هر قسمت از آن، حتی به مقدار کم، می تواند منجر به مشکلات شدید قلبی و در برخی موارد مرگ در حیوانات خانگی شود.

4. سیکاس

نخل ساگو اغلب به عنوان گیاهان زینتی استفاده می شود اما برای سگ ها بسیار سمی است. خوردن هر قسمت از گیاه می تواند منجر به نارسایی کبد شود که اغلب کشنده است.

5. کروکوس پاییزی (Colchicum autumnale)

کروکوس پاییزی گیاهی خطرناک برای حیوانات خانگی است، زیرا در صورت بلعیدن می تواند باعث ناراحتی شدید دستگاه گوارش، آسیب کلیه و کبد و حتی نارسایی اندام شود.

6. نرگس (نرگس گونه)

نرگس ها ممکن است در بهار باغ شما را درخشان کنند، اما پیازهای آنها حاوی سمومی است که می تواند منجر به استفراغ، اسهال و در موارد شدید، مشکلات قلبی و تشنج در حیوانات خانگی شود.

7. دیفن باخیا (Dieffenbachia spp.)

دیفن باخیا که به عصای گنگ نیز معروف است، یک گیاه آپارتمانی معمولی با شیره سمی است. خوردن آن می تواند باعث تحریک شدید دهان و گلو، ترشح بیش از حد آب دهان و مشکل در بلع شود.

8. پوتوس (Epipremnum aureum)

پوتوس یک گیاه خانگی دنباله دار محبوب است، اما حاوی اگزالات است که در صورت مصرف توسط حیوانات خانگی می تواند باعث تحریک دهان، ترشح بیش از حد آب دهان و ناراحتی دستگاه گوارش شود.

9. Philodendron (Philodendron spp.)

فیلودندرون یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی رایج با اگزالات است. خوردن آنها می تواند منجر به تحریک دهان، ترشح آب دهان و مشکلات گوارشی در حیوانات خانگی است.

10. لاله و سنبل (Tulipa spp. and Hyacinthus spp.)

هر دو گل لاله و سنبل می توانند باعث استفراغ، اسهال و حتی مشکلات قلبی در صورت خوردن توسط حیوانات خانگی بشوند. پیاز آن ها سمی ترین قسمت هستند.

عشق و همزیستی بدون آسیب

حیوانات خانگی ما شادی و عشق بی‌اندازه‌ای را برای ما به ارمغان می‌آورند، و این وظیفه ماست که آنها را از خطرات احتمالی، از جمله گیاهان سمی در امان نگه داریم. با این 10 گیاه سمی آشنا شوید و مطمئن شوید که اگر حیوانات خانگی دارید در خانه یا باغ شما وجود ندارند. اگر مشکوک هستید که حیوان خانگی شما گیاه سمی را بلعیده است، فوراً از کمک دامپزشک بهره بگیرید. یک رویکرد پیشگیرانه برای ایمنی حیوانات خانگی می تواند به شما کمک کند که همراهان پشمالو شما زندگی شاد و سالمی در محیطی امن و دلپذیر داشته باشند.

مقالات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات ویژه بیوکاشت

نوار جدا کننده محوطه سازی تارنا

موجود در انبار

۳۷۰.۰۰۰ تومان

کود جلبک دریایی

موجود در انبار

۴۹.۲۰۰ تومان

کود سه بیست | NPK 20 20 20

موجود در انبار

۱۹.۳۰۰ تومان

ورمیکولیت (1 کیلویی)

موجود در انبار

۹۸.۰۰۰ تومان

نوار جدا کننده سفید ۵.۸ متری – محوطه سازی

موجود در انبار

۳۷۷.۰۰۰ تومان

کوکوپیت (قالب ۵ کیلویی)

موجود در انبار

قیمت اصلی ۲۲۰.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۹۵.۰۰۰ تومان است.
سبد خرید